CARDIOTENSIVE: jak používat, indikace, dávkování, nežádoucí účinky, jak funguje

Je známo, že účinnost léčby do značné míry závisí na správné aplikaci a dodržování předepsaných režimů, a vědecké studie tuto souvislost opakovaně prokázaly. V tomto článku se podrobně podíváme na to, jak doplněk stravy CARDIOTENSIVE funguje, na dávkování, vedlejší účinky a indikace k užívání.

CARDIOTENSIVE
CARDIOTENSIVE. Koupit na oficiálních stránkách

CARDIOTENSIVE: Indikace k použití

 • Zlepšení kardiovaskulárního zdraví. Složky přípravku CARDIOTENSIVE zvyšují účinnost srdce tím, že pomáhají zvyšovat srdeční výdej, tedy množství krve, které srdce přečerpá za minutu. Doplněk navíc pomáhá udržovat pravidelný srdeční rytmus, čímž předchází arytmiím, které mohou vést k závažným srdečním onemocněním. Účinek na srdeční automatiku a rytmus je způsoben účinkem léku na sinoatriální a atrioventrikulární uzel, což jsou přirozené kardiostimulátory srdce.
 • Zlepšení průtoku krve. Účinné složky přípravku CARDIOTENSIVE podporují vazodilataci – rozšíření cév způsobené uvolněním hladkého svalstva cévních stěn. Tento proces je zprostředkován především syntézou oxidu dusnatého (NO), silného vazodilatátoru. Zlepšení vazodilatace následně vede ke snížení cévního odporu, čímž se usnadňuje prokrvení celého těla.
 • Komplexní léčba kardiovaskulárních onemocnění. Doplněk stravy snižuje krevní tlak blokováním receptorů pro angiotenzin II, čímž oslabuje vazokonstrikční účinek tohoto silného peptidu. Tento účinek je umocněn schopností léku inhibovat vliv sympatického nervového systému na srdeční výdej a periferní odpor.
 • Snižuje riziko přidružených komplikací. V neposlední řadě hraje přípravek CARDIOTENSIVE důležitou roli při snižování rizika komplikací spojených se srdečními onemocněními. Tím, že kontroluje hypertenzi a zlepšuje srdeční funkci, minimalizuje pravděpodobnost katastrofických příhod, jako jsou srdeční infarkty a mrtvice. Neurohormonální blokáda přípravku zabraňuje škodlivým účinkům nadměrné neurohormonální aktivace, ke které dochází při srdečním selhání, a tím snižuje morbiditu a mortalitu.

CARDIOTENSIVE

CARDIOTENSIVE. Koupit na oficiálních stránkách

Jak CARDIOTENSIVE funguje

Fáze 1: Zahájení užívání CARDIOTENSIVE (dny 1-7)
 • Aktivace přirozených cévních dilatátorů. CARDIOTENSIVE vyvolává uvolňování oxidu dusnatého (NO) v endoteliálních buňkách vystýlajících cévy. Oxid dusnatý působí jako silný cévní dilatátor, který uvolňuje hladké svalstvo obklopující cévy a způsobuje jejich rozšíření.
 • Zlepšení funkce endotelu. Přírodní látky podporují tvorbu a uvolňování endoteliálních progenitorových buněk, které pomáhají opravovat a regenerovat poškozené endoteliální buňky.
Fáze 2: Optimalizace a regulace (dny 8-21)
 • Snížení zánětlivých markerů. Potlačením produkce zánětlivých cytokinů pomáhá přípravek snižovat zánět cév a podporuje zdraví kardiovaskulárního systému.
 • Vyrovnává systém renin-angiotenzin. Doplněk pomáhá udržovat rovnováhu tím, že inhibuje přeměnu angiotenzinu I na angiotenzin II. To vede k rozšíření cév a snížení uvolňování aldosteronu, což vede ke snížení krevního tlaku.
Fáze 3: Udržování dlouhodobých výhod a homeostázy (dny 22-30)
 • Modulace hladiny cholesterolu. Přípravek pomáhá snižovat hladinu cholesterolu tím, že inhibuje enzym HMG-CoA reduktázu, který se podílí na syntéze cholesterolu, což zlepšuje lipidový profil.
 • Antioxidační a antitrombotický účinek. Přírodní složky mají antioxidační vlastnosti, neutralizují škodlivé volné radikály a chrání cévy před poškozením způsobeným oxidačním stresem.

CARDIOTENSIVE: Způsob aplikace a dávkování

Doporučuje se dodržovat předepsané dávkování a užívat jednu kapsli/tabletu ráno a večer před jídlem.

 • Terapeutické okno: Každý lék má tzv. terapeutické okno – rozmezí koncentrací léku v krvi, v němž účinně a bezpečně působí. Proto je nutné dodržovat periodicitu suplementace.
 • Farmakokinetika a farmakodynamika: Přesné a pravidelné užívání zajišťuje, že lék dosáhne požadované hladiny v krvi, čímž se optimalizuje jeho účinek na kardiovaskulární systém.
 • Minimalizace nežádoucích účinků: Udržováním koncentrace léčiva v doporučeném rozmezí snižujete výskyt nežádoucích účinků.

CARDIOTENSIVE: Interakce s jinými léky

 1. Antihypertenziva: Kombinace přípravku CARDIOTENSIVE s jinými antihypertenzivy může zvýšit terapeutický účinek.
 2. Antikoagulancia: Přírodní složky doplňku nemají výrazné antikoagulační vlastnosti, takže je kompatibilní s pacienty užívajícími antikoagulancia.
 3. Statiny: doplněk může doplňovat účinky statinů. Kombinací těchto dvou léků mohou pacienti získat zvýšený účinek na snížení hladiny lipidů, což vede k lepší celkové kontrole cholesterolu.
 4. Diuretika: V kombinaci s diuretiky udržují doplňky stravy rovnováhu tekutin a regulují krevní tlak.
 5. Nesteroidní protizánětlivé léky (NSAID): nebyly zaznamenány žádné negativní interakce.
CARDIOTENSIVE. Koupit na oficiálních stránkách

CARDIOTENSIVE: Možné vedlejší účinky

Přírodní složení přípravku CARDIOTENSIVE přispívá k jeho vynikajícímu bezpečnostnímu profilu a většina lidí jej dobře snáší. Jako u každého léku se však ve vzácných případech může vyskytnout nesnášenlivost nebo přecitlivělost na některé složky. K těmto reakcím dochází při nadměrné reakci imunitního systému organismu na některé složky doplňku.

Příznaky nesnášenlivosti nebo přecitlivělosti mohou zahrnovat kožní vyrážky, svědění, otoky nebo gastrointestinální potíže, jako je nevolnost nebo průjem. Pokud tyto příznaky zaznamenáte, měli byste se obrátit na svého lékaře, který vás dále vyšetří a poradí vám.

CARDIOTENSIVE: jak používat, indikace, dávkování, nežádoucí účinky, jak funguje

Podívejte se na naše články o CARDIOTENSIVE, nejlepší léčbě hypertenze:

“CARDIOTENSIVE je bezpečná léčba hypertenze a snižování hladiny cholesterolu v krvi”

“Kde si mohu objednat a koupit CARDIOTENSIVE”

“Kupte si CARDIOTENSIVE v lékárně”

“CARDIOTENSIVE: názory, recenze a komentáře, fórum”

“CARDIOTENSIVE: složení, přírodní aktivní složky”

FAQ

Jak by měl být CARDIOTENSIVE užíván?
Užívá se jedna kapsle/tableta ráno a večer před jídlem.
Lze CARDIOTENSIVE užívat společně s jinými léky?
Ano, může se užívat společně s jinými léky, protože je s nimi kompatibilní a nemá s nimi negativní interakce.
Je pro nákup CARDIOTENSIVE potřeba lékařský předpis?
Ne, nepotřebujete lékařský předpis.
Existují nějaké známé vedlejší účinky CARDIOTENSIVE?
U většiny lidí se nevyskytují žádné nežádoucí reakce.
Jak dlouho trvá, než se projeví účinky CARDIOTENSIVE?
Výrazné zlepšení lze zaznamenat již během několika týdnů od zahájení užívání.
Je CARDIOTENSIVE vhodný pro dlouhodobé užívání?
Ano, doplněk je vhodný pro dlouhodobé užívání.
CARDIOTENSIVE
CARDIOTENSIVE. Koupit na oficiálních stránkách
Share to friends
Katie Knight

Zakladatel a šéfredaktor Cardiotensives.com. Doktor lékařských věd, farmakolog.

CARDIOTENSIVE®

 1. Tereza

  Bylo zajímavé dozvědět se, jak přesně produkt funguje, děkuji za tak podrobný článek!

  Odpovědět